Розробники інформаційної платформи”Міжнародна мозаїка” (ІПММ) мали на меті систематизувати інформацію вітчизняних та зарубіжних джерел, узагальнити досвід проєктної діяльності науково-педагогічних колективів різних країн, у першу чергу – досвід КПІ ім. Ігоря Сікорського та запропонувати дослідникам і викладачам університету зручний та 24/7 доступний засіб підтримки та підвищення ефективності міжнародної проєктної діяльності.
Виходячи з вищеказаного, в нами було визначено наступні принципи організації ІПММ.
За структурою “Міжнародна мозаїка” – це база знань про донорські організації різних країн, до яких мають право звертатися українські дослідники, викладачі, молоді науковці в процесі міжнародної проєктної діяльності, та інформація про те, як можна скористатися їх допомогою для розвитку вітчизняної науки, техніки, для розвитку Університету та власної кар’єри авторів та виконавців проєктів.
Основними інформаційними одиницями ІПММ (елементами “мозаїки”) є інформація про пропозиції міжнародних грантових програм з посиланнями на веб-сайти цих програм та актуальних оголошень, доступом до навчально-методичних та допоміжних матеріалів, до консультацій он-лайн, контактів важливих для користувачів служб і співробітників ДМС КПІ ім. Ігоря Сікорського та ін..
Інформаційні одиниці ІПММ повинні відповідати принципу повноти інформації, її актуальності та розвитку. Змістовне наповнення і постійний розвиток ІПММ забезпечується інформаційно-методичними напрацюваннями ДМС, двох Національних контактних пунктів КПІ, оперативною роботою відділу координації міжнародної проектної діяльності ДМС та ряду інших підрозділів ДМС та Університету.
Принцип системності та логічності організації інформації та її подання забезпечується відповідним структуруванням інформаційного масиву та гіпертекстовою навігацією між структурними одиницями як через головне меню, так і між елементами структурних одиниць ( гіпертекстові посилання на зовнішні джерела, на інші “елементи мозаїки”, пов’язані з тією, що розглядається користувачем у даний момент).
Принципами організації платформи є також адаптивність та індивідуалізація. “Новачки” у міжнародній проєктній діяльності мають можливість вичити її основи, термінологію, ретельно розібратися в існуючій конкурсній системі підтримки міжнародних проєктів та можливостях, які надано на даний момент цією системою українським вченим, освітянам, молодим дослідникам. У той же час, користувачі – більш досвідчені автори та виконавці проєктів – мають змогу, наприклад, проробляти фінансові деталі масштабного проєкту, спираючись на матеріали платформи та онлайнову взаємодію з експертами ДМС або НКП КПІ ім Ігоря Сікорського. Також передбачено реєстрацію користувачів та – за іхнім бажанням – підписання на новини ІПММ і актуальні конкурсні оголошення, новини, тижневі дайджести та ін. Також ІПММ включає систему пошуку і фільтрування інформаційних одиниць.
Принцип мультимедійності, або, формулюючи в термінах традиційної педагогіки – багатоканальності сприйняття інформації реалізовано тим, що для кращого сприйняття та розуміння користувачем інформація надається у різноманітних формах – текстуальній, табличній, у формі діаграм, слайдів, аудіо-та відеозаписів та ін.
Сподіваємось, що веб-ресурс Інформаційна платформа “Міжнародна мозаїка” буде корисним та цікавим для його цільової аудиторії.
Всі коментарі, зауваження та побажання зареєстрованих користувачів ІПММ будуть розглянуті з точки зору удосконалення інформаційного наповнення та функціоналу інформаційної платформи.