«Еразмус+» – це програма ЄС, що підтримує проєкти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту.
Термін дії – 2014-2020 рр.2014-2020 рр., далі Европейський Союз продовжить і розширить цю програму як із точки зору тематики, так і фінансової підтримки.
Проєкти Еразмус+, у яких брав/бере участь КПІ ім. Ігоря Сікорського, – тут.
Напрям програми КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти
Проєкти з розвитку потенціалу вищої освіти- це проєкти міжнародної співпраці партнерів на основі обміну досвідом і кращими практиками різних країн світу. Мета Програми і, відповідно, проєктів КА2 – підтримки реформ задля підвищення якості вищої освіти, зближення і зрозумілості систем вищої освіти у всьому світі.
Проєкти передбачають багатостороннє партнерство переважно між закладами вищої освіти (ЗВО) з країн-членів Програми (Programme Countries) та відповідних країн-партнерів Програми (Partner Countries). Вони можуть включати і неакадемічних партнерів заради зміцнення звʼязків між суспільством і бізнесом та посилення системного впливу на розвиток суспільства. Україна може приймати участь у якості заявника-грантоотримувача та/або партнера.
Детально про участь України в Програмі ЄС “Еразмус+”: можливості за всіма напрямами, опис, статистика, приклади проєктів з гіперпосиланням тощо (2014-2020 рр. англ. та укр. мовами) – Участь України в конкурсах програми ЄС Еразмус+ (2014-2020 рр.)/ Ukraine in the EU-funded Erasmus+ Programme (2014-2020) – October 14, 2020
ЩО ФІНАНСУЄТЬСЯ?
- модернізація існуючих, та/або створення новітніх освітніх програм (спільних програм), відповідно до потреб і вимог ринку праці на основі обміну досвідом між колегами;
- розроблення стратегій, моделей, рекомендацій тощо;підготовка/ перепідготовка / підвищення кваліфікації працівників, навчальні візити і для студентів;
- вдосконалення методів викладання і навчання, підготовка навчально-методичного комплексу (peer review);
- отримання сучасних ресурсів (літератури, підписка на сучасні видання, бібліотеки тощо);
- створення/модернізація та оснащення сучасним обладнанням міжнародних офісів, інноваційних лабораторій/ центрів технологій, симулятори, ПО тощо;
- горизонтальна співпраця, синергія з іншими проектами, участь і інформування студентів.
Оголошення конкурсів: щорічно в жовтні, результати публікуються і серпні. Нові конкурси Програми Еразмус+ 2021-2027 рр. буде оголошено в жовтні 2021 р.
Тривалість проєкту: 24 або 36 міс.
Розмір гранту: від 500 000 до 1 000 000 євро.
Співфінансування: обов’язкове (інші витрати що не покриваються грантом).
Детальна інформація щодо програми Еразмус+ КА2 (вимоги до партнерства, географія учасників, куди і як подавати проєктну заявку і як її успішно підготувати та ін.) представлена на сайті Національного ЕРАЗМУС+ офісу в Україні (НЕО В УКРАЇНІ) за посиланням.
На сайті НЕО В Україні, зокрема, розміщено Базу проєктів України Програми ЄС ЕРАЗМУС+ за 2014-2020 рр. – Міжнародна мобільність, Спільні магістерські програми, Розвиток потенціалу вищої освіти, Стратегічні партнерства, Жан Моне, а також список університетів і інших організацій з України – реципієнтів-виконавців проєктів з контактами.
Серед джерел, які можуть бути корисними для авторів проєктів, відзначимо:
- Матеріали презентацій тренінгу НЕО в Україні (при цитуванні вказувати – матеріали проєкту ЄС “Національний Еразмус+ офіс в Україні”)
- Пріоритети, ідеї для проєктів та контакти від Міністрества освіти і науки України 2020 р. – лист за посиланням тут
- Керівництво до Програми ERASMUS+(особливості напряму, умови конкурсів та інші деталі): версія англійською мовою та Керівництво до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р. – оновлюється)
- Відеозапис презентації 2018 р. “Як готувати успішну проектну заявку на Розвиток потенціалу вищої освіти”
- Он-лайн презентація як готувати успішну заявку: https://webcast.ec.europa.eu/erasmus-capacity-building-in-the-field-of-higher-education#
Корисні посилання:
Головний сайт програми Еразмус+ https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/node_en
Сайт щод проєктів Еразмус+ з розвитку потенціалу вищої освіти (https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/opportunities/organisations/innovation-good-practices/capacity-building-higher-education_en);
Сайти проєктів розвитку потенціалу вищої освіти (КА2, що виконувалися в КПІ ім. Ігоря Сікорського:
- https://fablab.kpi.ua/en/pro-nas/;
- https://mastis.pro/;
- https://www.waterh.eu/en/water-harmony-erasmus/.