«Еразмус+» – це програма ЄС, що підтримує проєкти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту.
Термін дії – 2014-2020 рр., далі Европейський Союз продовжить і розширить цю програму як із точки зору тематики, так і фінансової підтримки.
Цілями програми є:
- удосконалення навичок і здатності до працевлаштування студентів та сприяння конкурентоздатності європейської економіки,
- покращення якості викладання та навчання,
- виконання Стратегії модернізації вищої освіти в країнах-членах програми та розвиток потенціалу країн-партнерів,
- посилення міжнародного виміру у програмі Еразмус+,
- підтримка Болонського процесу та діалогу щодо політики у стратегічних країнах-партнерах.
Напрям КА1 програми Еразмус+
Академічна мобільність
ЗВО з країн-партнерів, в тому числі з України, можуть бути партнером університетів з Європи для організації проєктів мобільності для студентів, викладачів і адміністративного персоналу.
Перелік проєктів кредитної мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського можна знайти на сайті відділу академічної мобільності – http://mobilnist.kpi.ua/creditna-mobilnist/.
Як взяти участь у програмі обміну з університетом-партнером у рамках кредитної мобільності програми ЄС «ЕРАЗМУС +» (КА1) (порядок конкурсного відбору, вимоги до кандидатів та критерії відбору та ін. – за посиланням.
Erasmus Mundus Joint Master Degrees
Конкурси стипендій Магістерських програм “Erasmus Mundus Joint Master Degree” на отримання повної вищої освіти в Європі на рівні магістра передбачають отримання стипендії повного забезпечення (навчання, кошти на перебування, підручники, бібліотека, трансфер, проживання, страхування тощо) для навчання на Спільних магістерських програмах Erasmus Mundus.
Участь може брати:
• Студент / випускник* – на навчання
• Викладач – на викладання унікальних інноваційних курсів
* Будь-яка особа, незалежно від віку і статусу, яка вже має щонайменше ступінь бакалавра або навчається на IV курсі (для спільних магістерських програм), або має ступінь магістра (для спільних PhD програм), може самостійно взяти участь у конкурсах незалежно від українського закладу вищої освіти.
** Зауважте, що для участі в конкурсах таких стипендій не обов’язково бути студентом!
Детальний опис та інструкції аплікантам – див. за посиланням.
Головні європейські сайти Еразмус+ КА1 :
- кредитної мобільності (https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/opportunities/organisations/learning-mobility/higher-education_en);
- спільних магістерських програм (https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/opportunities/organisations/learning-mobility/erasmus-mundus-joint-master-degrees_en).
Сайти Еразмус+ в Україні:
Національний ЕРАЗМУС+ офіс в Україні (НЕО В УКРАЇНІ) – ресурс номер один для всіх українців, які зацікавлені у проєктах Еразмус+ будь-якого з 6-ти напрямів. Напрям КА1 на сайті НЕО в Україні – див. за посиланням.
Erasmus Student Network Kyiv – локальна секція організації Erasmus Student Network, що розташована в Києві.